loading...

JAV ruošia prevencinį smūgį Šiaurės Korėjai?

JAV ruošia prevencinį smūgį Šiaurės Korėjai?
BANERIS

Jungtinės Valstijos tariamai rengiasi smogti prevencinį smūgį Šiaurės Korėjai, jei neliks abejonių, kad komunistinės šalies režimas ruošiasi naujam branduolinio ginklo bandymui. Apie tai skelbia amerikiečių TV stotis NBC, remdamasi JAV žvalgybininkais, informuoja agentūra dpa.

Šiais duomenimis, netoli Korėjos pusiasalio yra du JAV eskadriniai minininkai, ginkluoti raketomis „Tomahawk“. Vienas jų esą nuo spėjamo bandymų poligono nutolęs per maždaug 480 km.

Pastaruoju metu būta požymių, kad Pchenjanas po kelių raketų bandymų gali atlikti ir naują branduolinio ginklo bandymą – galimai jau per 105-ąsias valstybės įkūrėjo Kim Ir Seno gimimo metines šį šeštadienį. JAV Johno Hopkinso universiteto Korėjos institutas pranešė, kad iš palydovų darytose nuotraukose matyti besitęsiantis judėjimas ir nauja veikla bandymų poligone komunistinės šalies šiaurės rytuose.

Įtampa dėl Šiaurės Korėjos

Pchenjanas šią savaitę pagrasino JAV „bet kokiu karu“, jei šalis bus užpulta. Kinija taip pat perspėjo JAV prezidentą Donaldą Trumpą dėl karinio smūgio komunistiniam režimui.