loading...

Rusijoje populiarėja, grupinės gatvės kovos, organuzuojamos nelegaliai

Rusijoje populiarėja, grupinės gatvės kovos, organuzuojamos nelegaliai
BANERIS

Smurto Rusijos futbole buvo jau daugelį metų. Muštynės tribūnose ir organizuoti sirgalių susirėmimai už stadiono ribų šioje šalyje gerai žinomi. Tačiau šio savaitgalio įvykiai Marselio stadione iškėlė Rusijos futbolo chuliganus į tarptautinį lygmenį.

Rusijos futbolo sąjunga jau išreiškė atsiprašymą dėl futbolo bendruomenei nemalonių įvykių. Vis dėlto futbolo valdžioje buvo ir tokių, kurie pagyrė agresyvius sirgalius ir netgi pavadino juos tikrais vyrais.

Tuo metu Rusijos sirgaliai neatgailauja, o netgi didžiuojasi tuo, ką padarė.

„Muštynės parodė, kas svarbiausia tarp futbolo chuliganų“, – teigė vienas Maskvos CSKA futbolo sirgalių.

Taip pat CSKA komandą palaikantis asmuo pabrėžė, kad Rusijoje organizuotą komandų palaikymą kuriantys ultros patys žinių sėmėsi iš Anglijos.

„70-aisiais ar 80-aisiais kiekvienas būtų nusilenkęs prieš anglus. Tačiau dabar skirtingi laikai. Futbolo chuliganai visai kitokie“, – sakė jis.

Tačiau anglai nelinkę nusileisti. Jie pavadino rusus laukiniais ir teigia, kad atakuoti buvo paprasti žmonės, bet ne Anglijos futbolo chuliganai.

Savo ruožtu rusų ultros atkerta, kad neramumai buvo išprovokuoti Anglijos aistruolių. Taip pat pabrėžia, kad Rusijoje užaugo nauja futbolo chuliganų karta – jaunesni, lengviau prisitaikantys ir blaivesni nei Angliją palaikantys asmenys.

„Dabar daugelis mėgsta sportuoti boksą ar kitas kovines sporto šakas. Rusų ultros propaguoja sveiką gyvenimo būdą, vengia vartoti alkoholį“, – teigė Andrejus Malosolovas, vienas Rusijos sirgalių bendruomenės įkūrėjų.

„Anglai mėgsta daug gerti. Kai jie daug geria, praranda reikiamas savybes geram kovotojui. Mūsų futbolo sirgaliai buvo geriau pasiruošę dėl propaguojamos kitokios kultūros.

Jeigu pažvelgtume į bendrą lygmenį, tai rusai ir lenkai dabar užima aukščiausią vietą tarp futbolo chuliganų”, – teigė A. Molosovas.

Skelbiama, kad muštynėse dalyvavo kiek mažesnių miestų futbolo komandų sirgaliai. Daliai didesnių miestų ir jų komandų, tokių kaip Maskvos CSKA ar „Spartak“, ultroms net nebuvo leista atvykti į Prancūziją.

Dažniausiai chuliganai sulaukia nuobaudų, kai atpažįstamos jų tapatybės, tačiau daugelis Rusijos sirgalių mušdamiesi net nesidengė veidų. Jie nė kiek nesijaudino, kad bus atpažinti ir sulauks atitinkamų sankcijų.

Tiesa, galimos sankcijos palaikomai komandai futbolo chuliganus privertė sunerimti.

„Žinoma, esame sunerimę dėl komandos, tai pats svarbiausias dalykas.

Bet jeigu kažkas mus drįsta įžeidinėti, turi už tai sumokėti“, – teigė vienas sirgalių ir pabrėžė, kad daugiau problemų kilti neturėtų, jeigu niekas jų ir neišprovokuos.